Store closed temporarily

Loulian - Shahram Nazeri

$7.99
Special Gift: Buy this item, get an item from Iranian Greeting Cards free
Share

Format : Audio CD

نام آلبوم : لوليان
آواز : شهرام ناظری

گروه دستان:
سعید فرج پوری : کمانچه
حسین بهروزی نیا: بربت
پژمان حدادی : تنبک
بهنام سامانی : دف و دایره
حمید متبسم : سه تار
آهنگسازی و تنظیم قطعات : حمید متبسم

از سال ها پیش یکی از دغدغه هایم در آواز به ریتم در آوردن تحریرها و استفاده از اصوات و آواهای بی کلام بوده است.
اصولا فکر می کردم که خواننده آواز باید به این درجه از درک موسیقی رسیده باشد که بتواند بدون کمک گرفتن از کلام و شعر و با اجرای آواها و اصوات موسیقایی احساسات و پیام خود را ابراز نماید.
ساختار آّهنگ لولیان با ترکیبی از تحریرهای ریتمیک. کلام مولانا و نغمه دشمنی بوجود آمده است. ضرورت استفاده از تحریرهای ریتمیک که زنجیروار جملات آهنگین را به هم متصل می نماید. در تشدید حس حرکت و هیجان یک قطعه موسیقی نیاز به کلام کمتر و مد نظر قرار دادن ماهیت اصلی موسیقی می باشد.
از سال ۱۹۸۹ در کنسرت های خارج از کشور تحریرهای ریتمیک را مطرح و در کارهایم استفاده نمودم. این روش مورد توجه خوانندگان آن سوی مرز قرار گرفت و نمونه های فراوانی از این دست انتشار یافت که البته به دلیل عدم تسلط به موسیقی ایرانی و به خصوص ردیف و نداشتن اطلاعات کافی از فلسفه تحریر و ساختمان تشکیل دهنده که شامل ادوات تحریر درون مایه ریاضی و شکل هندسی آن می باشد در جمع اثر ماندگاری به وجود نیامد.
خوانندگان آواز در ایران نیز هنوز تحریر ریتمیک را باور نکرده اند . شک نیست که گذشت زمان ضرورت آن را ملموس تر خواهد کرد. چنان که سی سال پیش از این در دوره ما خوانندگان آواز با شعر مولانا مانوس نبوده و چندان علاقه ای به اجرای آن نشان نمی دادند.
شهرام ناظری

منبع مطلب


Add to Cart:


Low cost shipping fee in Soghati.com
Your cart contains
0 items